КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОН

Фонтанської сільської ради VII скликання

«13» липня 2016 року №315-VII

на 2017 рік

Відповідно до статей 7, 8, 10, 12, 268 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини 1 статті 26, статями 63, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування», з метою забезпечення надходжень до місцевого бюджету, Фонтанська сільська рада
Встановити з 01.01.2017 року на території Фонтанської сільської ради туристичний збір.
Затвердити Положення про порядок обчислення та сплату туристичного збору на території Фонтанської сільської ради (додаток 1).
Прийняте рішення довести до відома Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі ГУ ДФС України в Одеській області, оприлюднити шляхом розміщення на інформаційному стенді сільської ради, на сайті Комінтернівської районної ради Одеської області та в найближчій редакції газети «Слава хлібороба».
Вважати таким, що втратило чинність рішення Фонтанської сільської ради «Про встановлення туристичного збору на території Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області» №1084-VI від 19.01.2015 року.
Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету та соціально-економічному розвитку (голова комісії Замрій Н.М.).

Виконуючий обов´язки
сільського голови Філіпповська Н.І.

Додаток 1 до рішення
Фонтанської сільської ради
№315-VII від «13» липня 2016 року

про порядок обчислення та сплати туристичного збору
Загальні положення
Дане Положення про порядок обчислення та сплати до місцевого бюджету туристичного збору на території Фонтанської сільської ради т Комінтернівського району Одеської області (далі – Положення) розроблено відповідно до статей 7, 10, 12 та 268 Податкового кодексу України, п. 24 ч. 1 ст. 26, т..ст. 63, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.
Платники збору
2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію села Фонтанка, на якій діє рішення Фонтанкої сільської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.
2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:
2.2.1. Постійно проживають в селі Фонтанка, у тому числі на умовах договорів найму.
2.2.2. Особи, які прибули в село Фонтанка у відрядження.
2.2.3. Інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого).
2.2.4. Ветерани війни.
2.2.5. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
2.2.6. Особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
2.2.7. Діти віком до 18 років.
2.2.8. Дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.
Ставки збору
3.1. Ставка збору встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору.
База справляння збору
4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, будинках (квартирах), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму, за вирахуванням податку на додану вартість.
4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.
5. Податкові агенти
5.1 Справляння збору здійснюється:
а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з радою.
Особливості справляння збору
6.1 Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.
Порядок сплати збору
7.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.
7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.
7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Відповідальність та контроль за сплатою туристичного збору
8.1. Відповідальність за правильність нарахування, повноту і своєчасність перерахування до бюджету туристичного збору покладається на податкових агентів.

Виконуючий обов´язки
сільського голови Філіпповська Н.І.