КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОН

дванадцятої сесії Фонтанської сільської ради VII скликання

«13» липня 2016 року                                                                         № 319-VIІ

Про встановлення ставок земельного податку на території Фонтанської сільської ради Комінтернівського району Одеської області

Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей  7, 8, 10, 12, 14, 269-289 Податкового кодексу України, з метою поповнення доходної частини бюджету Фонтанської сільської ради, Фонтанська сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити з 01.01.2017 року на території Фонтанської сільської ради податок на майно в частині плати за землю згідно з Положенням (додаток 1).

2.Встановити ставки земельного податку на території Фонтанської сільської ради (додаток 2).

1. Прийняте рішення довести до відома Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі ГУ ДФС України в Одеській області, оприлюднити шляхом розміщення на інформаційному стенді сільської ради, на сайті Комінтернівської районної ради Одеської області та в найближчій редакції газети «Слава хлібороба».

4. Рекомендувати органам державної фіскальної служби інформувати Фонтанську сільську раду про сплату земельного податку за землю Фонтанської сільської ради в розрізі земельних ділянок та власників земельних ділянок (землекористувачів).

5.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Фонтанської сільської ради з питань планування бюджету та фінансів  та органи державної фіскальної служби України в Комінтернівському районі.

Виконуючий обов’язки

сільського голови                                                     Н.І.Філіпповська

Додаток1
до рішення
Фонтанської сільської ради

№  319-
VІІ   від 13.07.2016 року

про податок на майно, в частині плати за землю

1. Загальне положення

Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

2. Платникиземельного податку

2.1. Платниками податку є:

2.1.1. власники земельних ділянок;

2.1.2. землекористувачі.

3. Об’єкт оподаткування

3.1. Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

4. База оподаткування земельним податком

4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

5. Ставка земельного податку

5.1. Ставки податку за земельні ділянки, встановлюються у розмірах, згідно Додатку 2  до цього Положення.

6. Податковий період для плати за землю

6.1. Базовий податковий (звітний) період для плати за землю є встановлюється Податковим кодексом України.

7. Порядок обчислення плати за землю

7.1. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

7.2. Порядок обчислення плати за землю встановлюється Податковим кодексом України.

8. Строк сплати плати за землю

8.1. Строк сплати плати за землю встановлюється Податковим кодексом України.

9. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб

9.1. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб встановлюються Податковим кодексом України.

9.2 Не підлягають оподаткуванню земельні ділянки, які повністю утримуються за рахунок коштів місцевого та районного бюджету на яких розташовані:

-          дошкільні навчальні заклади;

-          загальноосвітні навчальні заклади;

-          заклади культури та спорту;

-         охорони здоров’я;

-         кладовища;

-         заклади органів місцевого самоврядування;

-         релігійні організації України.

10. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком

10.1. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком встановлюються Податковим кодексом України.

11. Особливості оподаткування платою за землю

11.1. Особливості оподаткування платою за землю встановлюються  Податковим кодексом України.

12. Орендна плата

12.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

Виконавчий орган Фонтанської сільської ради, згідно покладених на нього повноважень, до 1 лютого подає контролюючому органу переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформує контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

12.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

12.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

12.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

12.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди землі.

12.6. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

12.7. Пільги по сплаті орендної плати не передбачені.

13. Індексація нормативної грошової оцінки земель

13.1. Для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

13.2. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок підлягає індексації відповідно до діючого законодавства України.

Виконуючий обов’язки

сільського голови                                                     Н.І.Філіпповська

Додаток2
до рішення