До уваги населення громади!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2021 № 835 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, у тому числі передбачених Кабінетом Міністрів України, підвищується на 50 відсотків розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років.
До порядку призначення і виплат державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю
вносяться зміни:
- Пункт 4 доповнити абзацом такого змісту:
«Після установлення лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я причинного зв’язку інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, отриманим дитиною з інвалідністю до 18 років, заклад охорони здоров’я у триденний строк зобов’язаний надіслати до органу соціального захисту населення за місцем проживання законного представника дитини з інвалідністю медичний висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я з установлення причинного зв’язку інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, отриманим дитиною з інвалідністю до 18 років».
- Пункт 10 доповнити абзацом такого змісту:
«Розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, у тому числі передбачених Кабінетом Міністрів України, підвищується на 50 відсотків розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років».
- Пункт 13 викласти в такій редакції:
«Якщо дитину з інвалідністю, на яку виплачувалася державна соціальна допомога ( в тому числі з надбавкою на догляд), після досягнення 18-річного віку визнано особою з інвалідністю з дитинства та встановлено групу (підгрупу) інвалідності, надбавка на догляд виплачується з дня встановлення групи (підгрупи) інвалідності».
ДО УВАГИ ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ВРАЗЛИВИХ КАТЕГОРІЙ
ВІКОМ ВІД 14 ДО 20 РОКІВ!
А саме: студентів аграрних ліцеїв та коледжів, які є сиротами та вихованцями інтернатів, підлітків з особливими потребами, під опікою або з сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Одеський БФ «Шлях до дому» запрошує до участі у програмі «Сучасний агробізнес Одещини на зустріч молоді».
Ви маєте можливість навчатись на курсах основам ведення бізнесу та інноваційним агротехнологіям під керівництвом тренерів та наставників, вивчати теорію агропідприємництва, проходити практику на діючих фермерських господарствах різних напрямків під керівництвом менторів, а також отримувати соціально-психологічну підтримку.
Під час курсів студенти проживають у соціальному гуртожитку ферми ОБФ «Шлях до дому» в селі Лібенталь (Овідіопольський район, Маяківська територіальна громада).
Після навчання вам буде надана допомога з влаштування на роботу або започаткування власної справи.
Один навчальний курс триватиме 21 календарний день. Час проведення курсів: червень-жовтень 2021р.
Документи, які потрібно надати кандидату: заява від батьків/опікунів, медична довідка.
***
До уваги учасників бойових дій в АТО, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, які мешкають на території Фонтанської громади!
Довідково:
Соціальна адаптація – допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля.
Професійна адаптація – заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
***
До уваги учасників бойових дій в АТО,
які мешкають на території Фонтанської громади!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 27 грудня 2017 року №1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювати заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».
Є можливість отримання послуг із психологічної реабілітації у санаторіях Одещини («Орізонт», ім. Пирогова) або м. Трускавець (санаторій «Женева») за рахунок коштів Державного бюджету.
Детальна інформація та консультації за тел.: 067-920-11-61 або за електронною адресою: lymansksocgupsp@ukr.net
***
Із метою підтримки реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та зміцнення громад в Україні, Європейський Союз підготував нову ініціативу, яка допоможе ветеранам знайти роботу чи розпочати бізнес, реалізувати свій потенціал та бути корисними для своїх громад.
Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу в рамках проєкту «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей», що фінансується Європейським Союзом, оголошує набір зацікавлених ветеранів конфлікту на сході України до участі в компоненті проєкту щодо розбудови спроможності із започаткування та розвитку бізнесу з можливістю отримання грантової допомоги у вигляді обладнання для Вашої справи.
Якщо Ви маєте посвідчення учасника бойових дій, а головне — хочете започаткувати або вже розвиваєте власний бізнес, у Вас є можливість отримати грант у вигляді закупівлі обладнання (до 1 000 євро) для Вашої справи для системного запуску бізнесу, або можливість отримати грант у формі закупівлі обладнання (до 2500 євро) для розвитку вже існуючого бізнесу, якщо Ви відповідаєте критеріям участі.
Прийом заявок триватиме до завершення формування тренінгових груп. Пріоритет буде надано заявникам, які наразі не мають постійного місця роботи; мають низьку зарплату або часткову зайнятість; самі виховують дітей; утримують багатодітні родини або мають інвалідність; не отримували грант в попередньому проєкті; жінкам-ветеранкам. Грант надається винятково у формі оплати узгодженого обладнання та не передбачає грошових виплат учасникам.
Заповнити анкету можна за посиланням: започаткування власного бізнесу — http://bit.ly/СтартБізнесу
розширення бізнесу — http://bit.ly/РозвитокБізнесу
Детальна інформація про гранти та вимоги доступна також із анкет за посиланнями вище.
Інша важлива інформація:
- Участь у проєкті безкоштовна.
- Місце проведення проєкту: уся територія України
- Бізнес-навчання відбуватиметься у червні 2021 – січні 2022 року (дати проведення узгоджуються).
Контактна особа для подачі заявок та детальнішої інформації – Михайло Чорний – 0962431089 та Олег Стень – 0987469497.
Проєкт впроваджується громадською організацією «Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL» за сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансової підтримки Європейського Союзу.
Відібраним учасникам тренінгу зателефонують представники Всеукраїнської Асоціації Керівників Бізнесу та повідомлять спосіб, місце та точну дату проведення тренінгу.
Якщо у Вас виникли питання, можете звернутись на електронну пошту IOMVeteranProject@iom.int
***
До уваги одержувачів житлової субсидії!
За результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій на відповідність новим умовам її одержання, органами соціального захисту населення проведено перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі для домогосподарств, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років.
Таким чином, вже найближчим часом громадяни отримають належні їм суми житлової субсидії за травень – червень поточного року у повному обсязі.
При цьому, враховуючи, що вартість отримуваних житлово-комунальних послуг в неопалювальний період зменшується через відсутність послуги опалення, середній розмір субсидії за ці місяці становить близько 290 гривень на домогосподарство в місяць.
Звертаємо увагу, що на опалювальний період субсидія всім цим домогосподарствам, з урахуванням витрат на опалення, буде розрахована автоматично після початку опалювального періоду.
Відповідно до прийнятого Урядом рішення перепризначення субсидії на наступний рік тим домогосподарствам, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, здійснюється автоматично (без звернення громадян) з урахуванням даних Мінфіну за результатами верифікації даних на відповідність умовам надання субсидії.
Виняток становить близько 15% одержувачів, яким для отримання субсидії на наступний період необхідно подати новий пакет документів, зокрема це домогосподарства, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.