Корисна інформація

 

До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи! Інформація щодо отримання безоплатних ліків

 

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» постраждалим особам внаслідок Чорнобильської катастрофи надаються гарантовані державою компенсації та пільги.

За бюджетною програмою «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» одержувачем бюджетних коштів визначено КП «ОДЕСАОБЛФАРМ», яке здійснює оплату за пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно з укладеними договорами з аптечними закладами в межах передбачених видатків на поточний рік та помісячного розподілу бюджетних асигнувань.

Порядок надання пільги (безоплатне придбання лікарських засобів) визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпустку лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (зі змінами від 31.10.2018 № 908).

Питання призначення лікарських засобів, виписки рецептів відноситься до компетенції лікарів.

Для отримання безоплатних лікарських засобів громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть звертатись з рецептом лікаря до аптек за місцем проживання з діючим посвідченням відповідної категорії, яке дає право на пільгу, та паспортом.

Мережа аптечних закладів на території Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області та у Суворовському районі м.Одеса з якими КП «ОДЕСАОБЛФАРМ» укладає договори на безоплатний відпуск ліків за рецептами лікарів:

  1. ТОВ «Експрес–Мед» с.Нова Дофінівка, вул. Центральна, 6
  2. ФОП «Гульвас Галина Василівна», с.Вапнярка, вул.Степова,1
  3. КП «ОДЕСФАРМ» м. Одеса, пр.Добровольського, 67 (ДГП № 2), А/пункт №4
  4. КП «ОДЕСФАРМ» м. Одеса, вул.Давида Ойстраха, 7 (ЦПСМД № 2), А/пункт №18
  5. КП «ОДЕСФАРМ» м. Одеса,вул. Паустовського,21 (ЖК № 5), А/пункт №5

 

До уваги громадськості!

В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Домашнє насильство в нашій країні є злочином!
Якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, телефонуйте! Вам допоможуть

***

Уряд посилив адресність надання житлових субсидій

Уряд посилив адресність надання житлових субсидій. Ці заходи вжиті з метою забезпечення державної соціальної підтримки населенню та ефективного і раціонального використання бюджетних коштів.

Постановою від 14.04.2021 № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, з якими можна ознайомитися за посиланням: Зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Постановою передбачено:

– що фінансування та виплата житлових субсидій, призначених у грошовій безготівковій формі до 1 травня 2021 р., та облік відповідних коштів в АТ “Ощадбанк” проводяться згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції, що діяла до набрання чинності цією постановою;

– у травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

– протягом травня — вересня 2021 р. документи, необхідні для призначення житлової субсидії, приймаються від громадян у порядку, визначеному пунктом 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, а структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій — також у паперовому вигляді;

– житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у травні — вересні 2021 р., призначається починаючи з травня 2021 року.