До уваги роботодавців!

Компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця від служби зайнятості.

Що таке єдиний соціальний внесок? Хто має право на компенсацію? Які умови отримання компенсації? Давайте розберемо детальніше.

Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Компенсація – відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.

Хто має право на отримання компенсації 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ:

– роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, на них осіб соціально незахищених категорій (молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, особи передпенсійного віку, інваліди, один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років) за направленням служби зайнятості.

– суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).

Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування!

Умови отримання компенсації:

– підприємство не повинно бути банкрутом;

– підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;

– підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;

– створення нового робочого місця має бути підтверджено органами пенсійного фонду;

– працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.

Після працевлаштування особи, з виконанням всіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка.

Повну інформацію можна отримати у Лиманській районній філії Одеського обласного центру зайнятості, за адресою: Одеська обл., Лиманський р-н., смт.Доброслав, пр-т. 40-річчя Визволення, 4-А, телефон для довідок (04855) 9-19-79.

Щодо подання та заповнення форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»

 

Шановні роботодавці Одещини!

Центри зайнятості здійснюють пошук та підбір персоналу за фахом і за рівнем професіоналізму, для всіх суб’єктів господарювання. Для того щоб центр зайнятості дізнався про Вашу потребу в працівниках, необхідно подати форму звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Чим передбачена подача форми №3-ПН? Мінсоцполітики розроблено та затверджено наказ від 31.05.2013 №316 «Про затвердження форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання.

Навіщо подавати форму звітності №3-ПН? Ви інформуєте про потребу в працівниках, а центр зайнятості допомагає Вам знайти таких працівників. Вчасно подана форма звітності №3-ПН може показати Ваші наміри прийняти на роботу працівника-інваліда або когось із числа громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, для заповнення квоти.

Коли подаємо? Форма подається не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття вакансії.

Нагадаємо: датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця або припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним.

Ще важливий момент: подавати форму потрібно завжди, навіть тоді, коли ви самостійно, без допомоги служби зайнятості, шукаєте працівника. У цьому випадку в графі 5 розділу I вказуєте «Ні».

Порядок заповнення? При заповненні форми звітності №3-ПН використовуйте Порядок №316. У ньому докладно описаний алгоритм заповнення звіту. Форма №3-ПН складається з двох розділів. Розділ I заповнюєте завжди. Тут відображаєте основні дані про вакансії. Розділ II заповнюєте і подаєте тільки тоді, коли для пошуку вакансії ви хочете привернути центр зайнятості (в графі 5 розділу I вписано «Так»). В цьому розділі вказуєте основні характеристики вакансії та вимоги до претендентів. В одному звіті заповнюєте окремий розділ II до кожного запису в розділі I, в графі 5 якої вписали «Так». Кількість доданих аркушів вказуєте в окремому полі розділу I.

Куди подаємо? Форма №3-ПН подається до центру зайнятості незалежно від місцезнаходження Вашого підприємства (п. 1.3 Порядку №316). Якщо працівники потрібні в підрозділ, який знаходиться в іншому населеному пункті, звіт можна подати в будь-який найближчий центр зайнятості.

Якщо у Вас є питання щодо заповнення або подачі форми №3-ПН Ви можете зателефонувати до відділу організації надання послуг роботодавцям Одеського обласного центру зайнятості за телефоном 705-12-88.

Бланк звітності форми №3-ПН ви можете знайти за посиланням http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=879DD43A6EF2F36F5249F4171F2C94C5?art_id=285045&cat_id=8974516

Якщо Вас зацікавила інша інформація щодо застосування законодавства про зайнятість населення, телефонуйте до __Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості_тел._9-19-79