Ментальним здоров’я дітей: іноді можуть допомогти тато з мамою, а іноді — лише спеціалісти.

Деякі поради щодо ментального здоров’я дітей від фахівців всеукраїнської програми ментального здоров’я  «Ти як?», впровадженої за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської та педіатрині Юлії Крушельницької.

Усвідомити, що психіка похитнулася, і вказати на це самому собі буває доволі складно. Та все ж ми помічаємо власну розгубленість чи бажання кричати й трощити все навколо через якусь дрібницю. Ми розуміємо, що щось не так, бо ми — дорослі.

Тепер уявіть дитину, яка отримує той самий спектр емоцій, але не розуміє, що це і що з цим робити. Вона нервує, дратується, погано спить, втрачає апетит, а батьки нерідко списують це на чергову вікову кризу або невиспаність. Та зволікати не варто.
👉🏼 Педіатриня Юлія Крушельницька радить пильнувати малечу щодня і щогодини, адже симптоми, на які треба звернути увагу, дуже прості. Це не говорить, що за перших сліз треба бити на сполох — з легкою застудою ніхто не кладе дитину в лікарню, але й пневмонію чаєм вдома не лікують. Так само і з ментальним здоров’ям: іноді можуть допомогти тато з мамою, а іноді — лише спеціалісти.
У серії інфографік розповідається про те, як знайти цю тонку межу 🔎