Ще в давнину на березі моря люди знайшли джерело, що било фонтаном з-під землі. У нашій степовій місцевості це було справжнім подарунком долі.
Представники багатьох народів, що мешкали у Північному Причорномор’ї – кіммерійці, скіфи, сармати, греки, слов`яни – неодноразово зупинялися саме тут, біля цілющого джерела. Перші мешканці осіли на наших землях лише у середині ХІХ століття. Селяни були особисто вільними та платили державну десятину. В ті часи Фонтанка складалася з трьох поселень: хутору Жидівського, хутору Вовчого та самої Фонтанки.
Міжвоєнний період у Фонтанці був часом бурхливим та багатим на події. Почалась Громадянська війна, і вже сили всіх «різнокольорових» армій йдуть селом то в Одесу, то з Одеси. В 30-х ХХ ст. поселення зросло, розбудувалося, організували колгосп, риболовецьку артіль, відкрили перші 4 класи школи.
Але мирне життя мешканців Фонтанки було перерване війною. 16 жовтня 1941 року Фонтанка була повністю захоплена ворогом. Для її мешканців почався новий період – життя в умовах окупаційного режиму – терору, насильства і грабежу. На два з половиною роки наше село стало частиною новоукладеного губернаторства Трансністрія. Навесні 1944 року радянська армія вигнала загарбників з Одеської землі. На початку квітня точилися бої за Фонтанку та сусідні села. Німці підірвали свою батарею і відступили. До полудня 8 квітня ворог був повністю вигнаний із села.
Мешканцям Фонтанки довелось починати все спочатку. В 1945 році колгосп імені Жовтневої революції дав країні перший хліб. 1 вересня 1946 року школа-семирічка зустріла своїх учнів. У 1949 році Фонтанка отримала статус села. І вже в 60-70-х роках її не впізнати: це велике господарство, де вирощують пшеницю, соняшник, овочі та фрукти. Тваринницький комплекс радгоспу славився на всю державу своїми новітніми технологіями. До Фонтанки приїжджали делегації з усіх радянських республік для обміну сільськогосподарським досвідом. Зріс і культурний рівень села: почалось будівництво амбулаторії, поштового відділення, крамниці, клубу. Відкрили нову школу.
Двадцять перше століття – це ера прогресу та розвитку. І наше село не поступається у цьому нікому, адже має на своїй території все, що потрібно сучасній людині і для розваг та відпочинку, і для вирішення побутових та ділових справ. Фонтанка розташована в унікальній курортній зоні Одеської області на березі Чорного моря. Для вас: м`який клімат, ласкаве море, чудові пляжі, чисте повітря, краса та спокій затишного села. Краса природи нашого села, води Чорного моря завжди привертали увагу відпочивальників і кінематографістів.