Компанія з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу

Шановна громадо!

Відповідно до листа Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області № 599/17 від 09.10.2023 року інформуємо про те, що у період жовтень-листопад 2023 року буде проводитись компанія з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території Одеського району Одеської області, у тому разі і на території Фонтанської територіальної громади. Для імунізації тварин  буде застосована антирабічна вакцина для пероральної імунізації. Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною.

Як зазначено у листі, дані заходи забезпечать створення міцного імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні, приманка є безпечною для людей, тварин та екології. Використовується на території України більше трьох років