Безпека опалювального сезону впродовж зимнього періоду
Як забезпечити регулярність та безпеку подачі тепла на об’єкти споживачів теплової енергії впродовж зимнього періоду: фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надають рекомендації працівникам підприємств Одеси та області.
Південне міжрегіональне управління Держпраці нагадує
Для стабільного безпечного проходження опалювального сезону необхідно своєчасно проводити ремонтні і профілактичні роботи на теплотехнічному обладнанні котелень.
Перед включенням у роботу установок сезонної дії, в тому числі, опалювальних котлів, необхідно забезпечити прочищення та перевірку справності газоходів, систем вентиляції, проведення технічного обслуговування приладів, а також перевірку справності контрольно-
вимірювальних приладів і запобіжних клапанів.
Нагадуємо, що перед початком опалювального сезону необхідно провести періодичний технічний огляд обладнання під тиском у терміни, визначені експлуатаційними документами виробника, але не рідше :
1) зовнішній і внутрішній огляди — один раз на 4 роки;
2) гідростатичне випробування — один раз на 8 років.
А якщо за умов виробництва неможливо надати обладнання під тиском для огляду в зазначений термін? Зазначаємо, що роботодавець зобов’язаний надати його достроково або припинити експлуатацію.
Обов’язково перед початком опалювального сезону необхідно провести поточний ремонт газового обладнання котелень.
Державна служба України з питань праці наголошує: початок опалювального сезону пов'язаний із експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки — котлів. Тож роботодавці повинні одержати дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Без цього робітники не можуть бути допущені до робіт у котельні.
Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця.
Роботодавець, який отримав дозвіл і має намір виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки (у тому числі відокремленим підрозділом), повинен повідомити письмово або засобами електронного зв’язку про це територіальний орган Держпраці за місцем виконання таких
робіт та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устатковання не пізніше ніж за десять робочих днів до початку їх виконання та/або експлуатації (застосування) з наданням копії дозволу.
Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років.
Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки продовжується територіальним органом Держпраці.
Джерело:
Постанова Кабінету Міністрів України
від 26 жовтня 2011 р. № 1107 Київ
Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки