Фінансування ремонту мереж освітлення по Фонтанській ТГ

Довгоочікуване Рішення Сесії про фінансування ремонту мереж освітлення по Фонтанській ТГ нарешті було прийнято в серпні поточного року. Таке рішення дає, можливість відновлення вуличного освітлення громади після відключення на початку повномасштабного вторгнення та довгого простою. Напруга в мережі живлення вуличного освітлення була відсутня і, при включені на початку поточного року, спостерігались проблеми з шафами управління (в деякі шафи були фактично понівечені вандалами) та механічними пошкодженнями ліній живлення (гілки дерев, тощо).

Системної модернізації вуличного освітлення в селах Фонтанка, Олександрівка, Вапнярка та Світле не провадилось десятиліттями. Шафи управління вуличним освітленням в с. Фонтанка експлуатуються більше 10 років, подекуди з незадовільним технічним станом. Світильники, здебільшого не LED, що обумовлено тим що модернізація провадилась також ще до 2016 року. Наприклад в с. Світле відсутня жодна шафа управління із окремим лічильником споживання електричної енергії, так зване «без облікове» споживання. В селах Крижанівка і Ліски, всі шафи управління оснащені лічильниками і оплата провадиться за фактом споживання. Починаємо з ревізії розподільчих шаф, оснащуємо астрономічними реле, що дає можливість (за необхідності) забезпечити спеціальний режим світломаскування, що може вводитися наказом військового командування або військової адміністрації, а також регулювання споживання електричної енергії за допомогою відключення третини освітлення в нічний час.

Наступним етапом буде ремонт пошкоджених ліній і заміна світильників що не працюють. Працюючі світильники замінятись не будуть з метою економії бюджетних коштів. Більшість робіт заплановано в с. Фонтанка, 27 вуличних мереж освітлення. Особливу увагу приділим освітленню морської частини села та вздовж траси М28 Одеса-Южний. Для оптимізації освітлення та виконання рекомендацій військових, за допомогою астрономічних таймерів буде регулюватись освітлення таким чином, щоб світильники не включались на період «комендантської години».

Ситуація з ремонтом на сьогодні 04.09.23:

– Виконано роботи по вул. 8 Березня, Молодіжна, Серпнева, Сонячна, Заставська, Лесі Українки в селі Фонтанка;

– Укладаються прямі договори, з подальшим розміщенням в електронній системі за купівель відповідних звітів про такі договори, а також інформації про внесення змін до договорів, на виконання робіт по вулицях: в селі Фонтанка,

– За допомогою особистого кабінету з приєднань, на сайті ДТЕК Одеські електричні мережі розміщено заяви про організацію комерційного обліку споживання вуличного освітлення по вул. Польова і Комунальна в селі Світле.

Працюємо на благо громади, віримо в ЗСУ.