Офіційне роз’яснення щодо коригування тарифу на централізоване водопостачання, водовідведення від КП “Надія” Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області

Обґрунтування необхідності коригування тарифу

Водопостачання Фонтанської ОТГ здійснюється з магістрального водогону, який знаходиться на балансі ТОВ «ІНФОКС філія «Інфоксводоканал» та проходить по всій території ОТГ. Комунальне підприємство здійснює постачання до кінцевого споживача по водогонам, які знаходяться на балансі Фонтанської сільської ради.

Постановою НКРЕКП від 28.05.2024 року № 1011 встановлено для ТОВ «ІНФОКС філія «Інфоксводоканал» наступні тарифи для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

• централізованого водопостачання – 8,66 грн. за 1 куб.м. без ПДВ.
  • централізованого водовідведення – 6,99 грн. за 1 куб.м. без ПДВ.

Вищезазначена Постанова НКРЕКП створює зміну складових тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що надаються комунальним підприємством «Надія», оскільки до структури чинних тарифів КП «Надія» входять такі складові, як «покупна вода» та «послуги сторонніх підприємств з очистки стоків».

Відповідно до абз. 2 п. 1 розділу V Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 12.09.2018 року № 239 (далі – Порядок), коригування тарифів здійснюється протягом строку їх дії винятково у випадках зміни вартості окремих складових чинних тарифів із причин, не залежних від суб’єкта господарювання (збільшення або зменшення мінімальної заробітної плати, податків, зборів, обов’язкових платежів, орендної плати та амортизаційних відрахувань, підвищення або зниження цін на паливно-енергетичні ресурси та інші матеріальні ресурси, а також інших складових, щодо зміни вартості яких прийнято рішення уповноваженим державним органом). В усіх інших випадках здійснюється повний перегляд тарифу (тарифів) і його (їх) структури.

Відповідно до пп. 2 п. 3 розділу V Порядку підставою для звернення суб’єкта господарювання щодо зміни тарифів можуть бути обставини, що впливають або можуть вплинути на результати його діяльності, а саме зростання/зниження вартості складових тарифів та зміна структури цих тарифів.

З огляду на зазначене, комунальним підприємством «Надія» надаються на розгляд уповноваженого органу розрахунки тарифів на вказані житлово – комунальні послуги враховуючи зазначені обставини.