Протидія торгівлі людьми

За статистичними даними, на території Фонтанської сільської ради факти щодо торгівлі людьми не виявлено.

Законодавство : Закон України «Про протидію торгівлі людьми»

(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3739-17#Text)

Цей Закон визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ” Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак:

  • вербування;
  • перевезення;
  • передача;
  • продаж;
  • усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;
  • використання у військових конфліктах;
  • залучення до злочинної діяльності;
  • трансплантація чи насильницьке донорство;
  • примус до заняття проституцією;
  • рабство і ситуації, подібні до рабства;
  • примусова праця;
  • залучення в боргову кабалу;
  • використання шантажу, погроз, насильства.

Проведені заходи з напрямками роботи :

В кожному закладі освіти Фонтанської сільської ради призначений відповідальний (наказом по закладу освіти) за протидію домашньому насильству. Класні керівники постійно проводять виховні години, години спілкування, на яких розкриваються теми насилля, жертви. На інформаційних стендах та веб сайтах закладів освіти висвітлено інформацію та телефони довіри. Учні, які перебувають у складних життєвих обставинах, знаходяться на особливому контролі класних керівників та адміністрації школи. Заклади освіти активно співпрацюють з територіальними відділами превенції,  « центром первинної медико-санітарної допомоги», службою у справах дітей, ГО «Молодіжний центр розвитку» та запрошують лекторів для проведення тренінгів, бесід з учнями.

 

Статті / Відеоматеріали з напрямку роботи :

 https://www.msp.gov.ua/timeline/?t=165&from=&till=&m=1

 

  https://www.msp.gov.ua/timeline/Protidiya-torgivli-lyudmi.html

 

Жертвою торгівлі людьми може стати будь-яка людина, незалежно від віку та статі

 

Буде це пенсіонер, людина працездатного віку чи дитина – байдуже. Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву, – це уразливий стан особи.

Уряд України вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.

Особа, яка звернулась із заявою щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення безоплатного одержання медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги та тимчасового розміщення у притулку.

У разі, якщо особі встановлено статус постраждалої від торгівлі людьми, вона має право на одноразову матеріальну допомогу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та допомогу у працевлаштуванні, реалізацію права на освіту та професійну підготовку.

Держава піклується про тебе!

***
ОБЕРЕЖНО! СУЧАСНЕ РАБСТВО!

ПОСТРАЖДАТИ МОЖЕ КОЖЕН, НАВІТЬ ТИ

 

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, починаючи з 1991 року, від торгівлі людьми постраждали понад 260 тисяч українців. З них майже 50 тисяч зазнали експлуатації протягом останніх трьох років.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються.

Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба з цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі, вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.