Щодо повідомлення RASFF No 2023.6455-fup 12 про імпортування з Нідерландів невідповідного харчового продукту (соуси)

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення від 25 вересня 2023 року № 2023.6455 – fup 12, стосовно виявлення Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands) до України (отримувач: «ЯН ДЖЕНЕРАЛ ПРОДАКТС Україна», проспект Повітрофлотський, 66, м. Київ, 03151) (додається).

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (Bacillus cereus – умовно патогенний мікроорганізм, який продукує токсини і може викликати поодинокі харчові отруєння, шлункові захворювання, септицемію, ендокардит та вражає центральну нервову систему).

На території Одеської області потужності підприємства-імпортера не зареєстровані. Враховуючи можливість реалізації цієї небезпечної продукції на території регіону, у т.р. Одеського району Одеської області, просимо у разі виявлення невідповідної продукції проінформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вул. 7-ма Пересипська, 6, м. Одеса, gu@odesa.consumer.gov.ua, тел. 716-13-01).