На виконання Постанови КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 12 травня 2023 р. № 499 «Про затвердження Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України» (далі Постанова), листа Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації від 07.08.2023 № 1857/06/05-45/2-23/5864 та задля збереження біорізноманіття на території Фонтанської громади повідомляємо:
Одним з найбільш ефективних механізмів збереження біорізноманіття є створення охоронних зон у межах найважливіших для попередження деградації біорізноманіття територій. На відміну від територій та об’єктів природно-заповідного фонду, такі охоронні зони мають більш гнучкий характер, можуть бути адаптовані до умов середовища, що змінюється.
Охоронні зони створюються для збереження невеликих місцевостей червонокнижних рослин у лісі або ж, як приклад, гнізда червонокнижного птаха на кшталт лелеки чорного.
Щоб створити охоронну зону потрібно, щоб:
Наукова установа, природоохоронна чи інша громадська організація може звернутися до визначеного Постановою державного органу із відповідним запитом.
Звернення має ґрунтуватися на польових обстеженнях та містити дані про розмір і розташування потенційної охоронної зони, інформацію про землю та/або лісокористувача, цінні види, для яких вона має бути створена, а також, пропозиції щодо режиму охорони.
Уповноважений державний орган повідомляє лісокористувача про звернення та ухвалює рішення про створення охоронної зони на основі його зауважень і пропозицій.
Враховуючи вищезазначене звертаємося до мешканців громади: Якщо у Вас є щодо наявності в межах громади: Об’єктів Червоної книги України; Регіональних рідкісних видів; Типових та унікальних екосистем; Видатних та найстаріших дерев, просимо повідомити Фонтанську сільську раду в будь-який зручний для Вас спосіб.
Ознайомитись з Постановою можна тут.