За офіційними повідомленнями епізоотична ситуація з грипу птиці в країнах Європейського Союзу суттєво ускладнилась. Лише за грудень 202І року в країнах Європи (Данії, Норвегії, Ірландії, Словенії, Португалії) зареєстровано ряд випадків на високопатогенний грип птиці.
З метою забезпечення стабільного епізоотичного стану та недопущення занесення збудника високопатогенного грипу птиці на території району, Лиманська районна державна лікарня ветеринарної медицини рекомендує;
Обов’язково дотримуватися Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19.12.2006 року ЖХе100 зареєстрованім Міністерстві юстиції України 19.01.2007 року за Мо42/13309.
Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо заходів профілактики грипу птиці (проведення інформаційних бесід, розмноження та розклеювання листівок на дошках об’яв).
Власникам птиці рекомендувати утримувати її в закритих приміщеннях, не допускати контактів свійської птиці з дикою та синантропною птицею, проводити щоденний клінічний огляд свого птахо поголів’я. Не випоювати птицю водою з відкритих водоймищ, тому що в ній може знаходитись вірус грипу.
ПАМ’ЯТКА: ПТАШИНИЙ ГРИП І ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА
ГРИП ПТИЦІ – високо контагіозне захворювання, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням органів дихання та системи травлення. До грипу сприятливі кури, качки, індики, цесарки, перепели, фазани, горобці, лебеді, чайки.
Джерелом інфекції є дика водоплавна та хвора птиця. Основний шлях передачі збудника – повітряно-крапельний. Також збудник поширюється з інфікованими кормами, питною водою, яйцями, пір’ям.
Фактори поширення інфекції – господарства, де птиця може контактувати з дикою перелітною птицею.
Смертність висока – до 90%. При гострому перебігу хвороба проявляється ураженням респіраторної системи, хрипами, синуситами, посинінням видимих слизових оболонок, гребеня, сережок, набряком голови, проносами.
Власникам птиці рекомендують утримувати її в закритих приміщеннях, не допускати контактів свійської птиці з дикою водоплавною, проводити щоденний клінічний огляд свого птахо поголів’я. Не випоювати птицю водою з відкритих водоймищ, тому що в ній може знаходитись вірус грипу. Після: розробки птиці пір’я і внутрішні органи спалюйте, при виявленні хворої птиці не займайтесь самолікуванням, а відразу звертайтесь до ветеринарних спеціалістів району.
Мисливці! На полюванні при виявленні в мисливських угіддях, на поверхні водного дзеркала, на березі, в прибережній смузі чи інших місцях загиблої дикої птиці – в обов’язковому порядку повідомити ветеринарну службу району! Ні в якому разі не приносити підозрілу хвору птицю в свої особисті селянські господарства!
Про випадки масового захворювання чи загибелі птиці терміново сповіщати Лиманську районну державну лікарню ветеринарної медицини 9-13-08 або за адресою: 67500, смт. Доброслав, вул. Ветеринарна 11.