ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ СПЛАЧУЄ СТРАХОВІ ВНЕСКИ

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нагадує, що відповідно до ст. 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в страховий стаж для розрахунку пенсії зараховується період, впродовж якого особа підлягає обов’язковому пенсійному страхуванню і за який щомісячно сплачені страхові внески в
сумі не менше мінімального страхового внеску.
Тобто, для того, щоб людині був зарахований страховий стаж в повному обсязі, роботодавець повинен сплачувати за працівника єдиний соціальний внесок та своєчасно звітувати про це.
Якщо роботодавець не сплачує страхові внески, працівник має право:
– звернутися до роботодавця із письмовою вимогою оплатити ЄСВ;
– поскаржитися на роботодавця до податкових органів та територіальних органів Держпраці;
– звернутися до поліції з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212-1 КК України;
– подати цивільний позов до суду про визнання бездіяльності роботодавця протиправною та зобов'язання нарахувати та сплатити страхові внески.
Перевірити свій стаж за період після 2000 року можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України або у застосунку «Дія» (довідки ОК-5, ОК-7).
Роботодавці! Правильно та вчасно сплачений ЄСВ – це зарахований страховий стаж. Будьте відповідальними.