Сьогодні, Начальник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук взяв участь в позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації, яка пройшла під головуванням Начальника Одеської ОВА Олега Кіпера.
Ключові питання порядку денного:
допомога в евакуації населення з Херсонської області з підтоплених населених пунктів внаслідок підриву окупантами дамби Каховської ГЕС;
створення умов для евакуйованих;
протидія в районах області можливим епідемічним загрозам.
Одеський район готовий надавати всебічну допомогу для розміщення внутрішньо переміщених осіб з Херсонської області. Начальник Одеської РВА Юрій Крук повідомив, що для цього в громадах Одеського району підготовлено 1100 місць для тривалого розміщення евакуйованих людей. Також для всіх ВПО організовано харчування, соціальний і медичний супровід.
Наразі, у взаємодії з оперативним штабом Херсонщини визначається потреба в силах та засобах для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт на території Херсонської області.
Зокрема, головним управлінням ДСНС в Одеській області до аварійно-рятувальних робіт вже залучено спеціалісти-рятувальники, техніка, човни, системи зв’язку, електростанція. Наразі готуються до відправлення з Одещини фури з питною водою та помпи для відкачування води.
Ще одне важливе питання, яке розглянули на засіданні – можливі екологічні наслідки руйнації дамби Каховської ГЕС на річці Дніпро для Одещини.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Павло Буланович зазначив, що відповідними контролюючими органами оперативно здійснюються заходи з контролю стану та забруднення води в морі, впливу на екосистеми моря та можливі наслідки для живих водних ресурсів.
Зокрема, спеціалістами проведено відбір проб морської води, показники якої станом на сьогодні знаходяться в межах гранично припустимих. Питання тримають на жорсткому щоденному контролі.
Також підготовлено обладнання і засоби, які необхідні для оперативного реагування та усунення можливого забруднення моря внаслідок витоку води з дамби Каховської ГЕС.
Щодо критичного підвищення рівня води, яке може загрожувати прибережній зоні, то експерти зазначають, що цього швидше за все, не відбудеться. Для Чорного моря цей викид є несуттєвим з урахуванням глибин, дзеркала поверхні та процесів циркуляції води. Невеликий підйом буде, але в межах природних процесів сезонних нагонів води.
За результатами засідання дано доручення вживати додаткових заходів щодо забезпечення громадського порядку і контролю за пожежною безпекою в місцях компактного проживання евакуйованих внутрішньо переміщених осіб, надавати їм вчасну медичну допомогу, проводити ветеринарний контроль і моніторинг епідеміологічної та екологічної ситуації в регіоні.