Державні реєстратори обговорили новели законодавства

В Одесі пройшов «круглий стіл» для державних реєстраторів області на тему «НОВЕЛИ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО».
Від Фонтанської громади у заході взяла участь державний реєстратор Олена Дятлова.

У ході обговорень було проаналізовано зміни, які відбулися у нормативно-правових актах:

– ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (№ 1423-IX);
– постанова КМУ «Про запровадження експериментального проекту щодо отримання державним реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, що перебувають у розпорядженні комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації на паперових носіях, та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» ( №509 від 28 квітня 2021 р);
– постановою КМУ «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (№ 681 від 23 червня 2021 р.) та ін.

Державні реєстратори підвищили свій професійний рівень, обмінялись досвідом та практикою з проблемних питань, що виникають під час здійснення державної реєстрації прав та їх обтяжень у зв’язку з колізією в законодавстві.