ДСК “Вітер мандрів” відкрив сезон у Крижанівці

В Крижанівці відкрили морський сезон. Учасники дитячого спортивного клубу «Вітер мандрів» вперше в цьому році вийшли на море. Перше тренування далося легко і викликало неабиякий захват як у самих спортсменів, так і у всіх, хто спостерігав за цим видовищем з берега. Голова Крижанівського сільської ради Наталія Крупиця побажала юним мореплавцям успішного старту і подальших спортивних перемог. «Перше купання, перші метри на каяках. Тільки сміливим, відважним і цілеспрямованим підкоряється море», – зазначила Наталія Григорівна.

Нагадаємо, що ідея створити клуб на цій території належить громадськості. Місцеві жителі хотіли, щоб не переривалася наступність поколінь, щоб їхні діти продовжили морські традиції своїх батьків і дідів. Все починалося в минулому році з одного «Оптиміста», а на сьогодні на базі-стоянці вже 7 тренувальних човнів, 3 гоночні склопластикові «Оптиміста», придбані за підтримки Крижанівської сільської ради. В майбутньому кращі спортсмени зможуть представляти спортивний клуб на національних і міжнародних змаганнях. Відмінників навіть можуть офіційно взяти юнгами на судно. Крім того, діти у віці 16-18 років можуть отримати права капітана маломірного судна і управляти яхтами та моторними човнами класу до 24 метрів.

За словами тренера Дмитра Акіліна, спробувати себе в цьому спорті може кожна дитина, тут немає практично ніяких обмежень. Тренуватися можуть діти, починаючи з 4-річного віку. Крім спортивних навичок, захоплюючого дозвілля, активного відпочинку та оздоровлення, діти отримують тут ще й загальну освіту. Адже для того, щоб вийти в море, потрібні знання з гідрометеорології, гідробіології, аеро- та гідродинаміки, тригонометрії, фізіології, морського англійського і навіть морської юриспруденції, цей спорт – на стику багатьох наук, і діти вивчають усе це з великим задоволенням.

«Ми перші і поки єдині в Одеській затоці, хто навчає дітей міжнародному олімпійському класу «Оптиміст». Надалі це може зумовити вибір їх майбутньої професії, але наша головна задача – популяризувати масові види вітрильного спорту та навчити дітей приморських територій бути з морем на «ти». Ми запрошуємо в клуб дітей Фонтанки, Олександрівки, Одеси та інших найближчих населених пунктів», – підкреслив один з ініціаторів створення клубу, голова Об’єднання рибалок-любителів Крижанівки Олександр Ханенко.