Фонтанська громада бере участь у конкурсі. Підтримуйте!

Фонтанська ОТГ бере участь у конкурсі «Наша громада», який проводиться для територіальних громад з 29 березня до 30 вересеня 2021 року й організований телеканалами ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Фонтанська громада презентує проект «Морські традиції – єднання поколінь». Мета проекту – залучення молоді до активного способу життя через творчість та професійне становлення через відродження місцевих традицій.

Розпочати планується з відбудови предметного середовища минулих часів, пов’язаних з місцевим рибальством. Зокрема стилізувати рибальський курінь та на його базі проводити заходи у вигляді фестивалів рибальської кухні, фольклорних виступів, майстер-класів, спортивних змагань, виставок мариністів тощо.

Але основний напрямок – будівництво традиційних чорноморських рибальських човнів, таких як фелюги й шаланди. Для цього планується відкрити «Школу малого суднобудування» та «Студію мариністики та суднового дизайну», які зможуть відвідувати жителі 5-ти курортних сіл на узбережжі Чорного моря і 2-х – на березі Аджалицького лиману. Показові заняття та лекції у студії проводитимуть одеські мариністи, майстри з судномоделювання та фахівці с проектування суден.

«Для відродження наших славних морських традицій створено дитячий яхтклуб «Вітер мандрів» в Крижанівці. Всього через рік існування клуб визнали відкриттям року і переможцем в номінації «Спортивне майбутнє Одеси». Наступний етап – створення школи суднобудування та студії мариністики. Ми підготували проект і подали його на грант. Якщо громада підтримає, то вже цьогоріч ми спустимо на воду власноруч створену чорноморську фелюгу, колись традиційну для нашого краю. Ніде такого немає, а в нас має бути! Ви відчуваєте те саме? Тоді ми з вами на одній хвилі. Все у ваших руках, друзі!», – закликала підтримати проект очільниця громади Наталія Крупиця.

Залишити свій голос можна за посиланням: https://otg.fakty.com.ua/communities/fontanska-hromada