Карантин в Україні подовжено до 31 грудня

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, на засіданні Уряду прийнято рішення продовжити дію адаптивного карантину до кінця 2020 року.

Також було внесено додаткові зміни до критеріїв відповідності “червоному” рівню епідемічної небезпеки. За новими правилами, райони можуть потрапити на “червоний рівень” за показником інцидентності. Це показник щодо захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів. Він також змінений і зараз встановлений на рівні 320 на 100 тисяч населення.

Окрім того, рішенням Уряду посилено протиепідемічні заходи на різних рівнях адаптивного карантину. Перш за все, вводиться обмеження щодо роботи ресторанів та інших закладів громадського харчування після 22:00. Це правило діятиме на всіх рівнях епіднебезпеки. Вводиться також обмеження щодо проведення масових заходів.

Також на засіданні Уряду було прийнято рішення щодо розмежування відповідальності стосовно забезпечення контролю за виконанням карантинних норм. Відтак посилення контролю з дотримання самоізоляції відбуватиметься із залученням Національної поліції. Контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у сфері обслуговування (робота ринків, ресторанів, інших громадських місць) – за Держспоживслужбою. Контроль за правилами перевезення та виділенням додаткового транспорту – за органами місцевого самоврядування. Крім цього, органи місцевого самоврядування також будуть присутні на всіх рівнях контролю.

Додатково усім школам рекомендовано проведення канікул з 15 по 30 жовтня, з подальшим переходом на дистанційне навчання. Іншим закладам освіти рекомендовано перейти на дистанційне навчання вже зараз. Роботодавцям запропоновано організувати позмінну роботу, а в тих випадках, де є можливість, – забезпечити дистанційну роботу зі збереженням рівня заробітної плати.