Міжнародний день біорізноманіття: в Фонтанській громаді привертають увагу до проблем збереження екосистеми

22 травня увесь світ відзначав Міжнародний День біорізноманіття. Це дата представлення Міжнародної конвенції з біологічного різноманіття, що є міжнародною угодою про збереження та раціональне використання запасів біорізноманіття та його вигод на справедливій і рівноправній основі.

На її основі діє Всеєвропейська стратегія збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, спрямована  на  те,  щоб  зупинити  і  повернути  назад  процес деградації біологічного  і  ландшафтного  різноманіття  в  Європі.

Країни Європи  несуть  спільну відповідальність за збереження своєї природної спадщини та  передачу  її  прийдешнім  поколінням.

Фонтанська громада, розділяючи європейські цінності, приєдналась до відзначення цього дня та привернення уваги до проблем збереження екосистем нашого регіону.

У закладах освіти Фонтанської ОТГ пройшли тематичні заходи для підростаючого покоління, зокрема:

Години спілкування “Бережімо світ навколо нас”, “Незвичайний світ Чорного моря”;

– Тиждень екології “Зробимо світ чистим і безпечним”;

– Конкурси малюнків “Моя рідна Фонтанщина та її надзвичайна природа”;

– Онлайн-челендж “Моя маленька батьківщина”;

– Інформаційна година для учнів 9-11 класів “Світ. Екологія. Право”;

– Інтелект – шоу “Що, де, коли”.

Ці заходи сприяють підвищенню поінформованості юних мешканців громади про роль навколишнього світу для благополуччя людини та їх зацікавленості у діях щодо збереження нашої приморської екосистеми. Із них учні винесли, що в європейському контексті збереження природної спадщини – це обов’язкова умова забезпечення сталого розвитку в Європі і спільна відповідальність усіх європейських країн.

Біорізноманіття є основою життя на планеті, його збереження необхідне для існування людини. Будь-який живий організм відіграє свою роль в екосистемі і є часткою харчових ланцюгів, які складаються в харчові мережі. Якщо одна частинка ланцюга випадає, під загрозою знаходиться вся екосистема. Скорочення видів тварин і рослин викликає деградацію екосистеми. Стосунки «людина – природа» потрібно переглянути. Споживацьке ставлення до природних ресурсів призводить до втрати лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів, зокрема тих, що занесені до Червоної книги. Результат –опустелювання земель, скорочення продуктивності земельних угідь і, врешті погіршення умов життя людини.

Отже, маємо спільне бачення з Європою. Живімо спільними цінностями, бережімо природу, частинками якої є ми самі!