На засіданні виконкому розглянули питання захисту прав дітей та матеріальної допомоги

Сьогодні відбулося чергове засідання виконкому, на якому серед інших питань було прийнято рішення про створення комісії з питань захисту прав дітей.

Комісія буде займатися розглядом питань про позбавлення та поновлення батьківських прав, вирішенням спірних ситуацій про те, з ким буде проживати дитина в разі розлучення батьків і встановленням графіка зустрічей батьків з дитиною. Також комісія буде займатися розробкою і затвердженням індивідуальних планів захисту дітей, які потрапили в складну життєву ситуацію. Комісія буде приймати рішення по реєстрації народження дитини, батьки якої невідомі, давати дозвіл родичам дитини забрати його з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки. Члени комісії розглядатимуть звернення дітей з неналежного виконання батьками або опікунами обов’язків по вихованню або зловживання ними своїми правами та інші питання, пов’язані з дотриманням прав дітей.

Крім цього, члени виконкому підтримали рішення про створення окремої комісії, яка буде формувати пропозиції щодо направлення субвенції з державного бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла і приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Члени комісії будуть затверджувати списки дітей для виплати грошової компенсації з визначенням обсягу такої компенсації.

Також на засіданні було прийнято рішення про організацію обліку дітей дошкільного та шкільного віку. Дані про дітей будуть акумулюватися в Управлінні освіти Фонтанської сільської ради. І використовуватися для створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, дітьми і підлітками шкільного віку загальної середньої освіти, здійснення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку, відвідуваності ними навчальних занять, а також формування оптимальної мережі закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Крім цього, на засіданні виконкому було розглянуто заяви про виділення адресної матеріальної допомоги та виділені бюджетні кошти за програмою «Милосердя в дії».