Одеська ОДА розглядає можливість співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Костянтин Гой, за дорученням голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, провів онлайн-зустріч з заступниками директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Іриною Кравченко та Марком Магалецьким.
Сторони обговорили можливість майбутньої співпраці з представниками Одеського офісу ЄБРР в проектах щодо розвитку малого та середнього бізнесу.
До 2019 року обласні державні адміністрації не мали можливості користуватись послугами банків та брати кредити на розбудову інфраструктури регіону.
Одеська обласна державна адміністрація вперше вирішила взяти кредит у квітні цього року. Рішення затверджено на сесії обласної ради і взято позику на 5 років у сумі на 630 млн грн. Ці кошти підуть на ремонт, оновлення і будівництво доріг місцевого значення.
Тож керівництво Одеської області на сьогодні зацікавлене послугами ЄБРР. На зустрічі з представниками банку обговорили можливість реалізації проєктів у сферах енергозбереження, зрошення, інфраструктури, поводження з побутовими відходами та питання підтримки малого і середнього бізнесу за рахунок фінансових інструментів ЄБРР.
«Щоб поліпшити економічний стан регіону, ми проводимо низку заходів, вивчаємо ситуацію, спілкуємось з потенційними інвесторами. В Одеській області створено Агенцію регіонального розвитку. Її головна мета – сприяти залученню прямих інвестицій в регіон, як іноземних, так і внутрішніх», – зазначив Костянтин Гой, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації.
«Агенція вже працює і її визнали міжнародні донори та Міністерство регіонального розвитку», – доповнив його думку начальник Управління міжнародних відносин Одеської обласної державної адміністрації Роман Григоришин.