Патронат, як професія, «швидка допомога » родинам, які опинилися  в складних життєвих обставинах.

Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку  дитини, бо саме в сім’ї формуються позитивні емоційні стосунки, забезпечується догляд та виховання дитини, відповідно до віку, індивідуальних потреб і можливостей дитини.

На жаль, не кожна дитина має можливість зростати в сприятливому сімейному оточенні. Складні життєві обставини, викликані різними факторами, призводять до дитячої безпритульності та соціального сирітства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 148, (зі змінами від 21.04.2021 року) «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» врегульовано Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, затверджено Типовий договір про патронат над дитиною та Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, відповідно до найкращих інтересів дитини.

Переваги послуги патронату:

• Дитина залишається проживати у своїй громаді, максимально наближено до родини.
  • Дитина тимчасово «в гостях» у професійній патронатній сім’ї, за її життя і здоров’я відповідає патронатний вихователь.
  • Створені умови для освіти, розвитку, соціально-психологічної реабілітації дитини.
  • Біологічна сім’я дитини перебуває під соціальним супроводом фахівця із соціальної роботи Центру надання соціальних послуг.
  • Здійснюється постійний моніторинг можливості повернення дитини до батьків, або пошук для дитини нової сім’ї  після отримання відповідного статусу (усиновлення, опіка, прийомна сім’я, або дитячий будинок сімейного типу).
  • Оптимальний час для прийняття найкращого для дитини рішення (протягом 3-х місяців, максимум 6 місяців).

Хто може бути патронатним вихователем ?

• Громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
  • мають позитивний досвід виховання дітей;
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • один (одна) з яких не поєднує виконання обов’язків патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю;
  • пройшли навчання за тренінговою програмою для кандидатів в патронатні вихователів.

Основні Завдання патронатних вихователів.

Забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї.

Грошове забезпечення.

Важливим стимулюючим чинником є те, що патронатний вихователь отримуватиме заробітну плату.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. А також виплачується державна допомога у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Держава гарантує грошове забезпечення, але ставить і свої чіткі вимоги: ПРОФЕСІОНАЛІЗМ, ТУРБОТА ТА ЛЮБОВ ДО ДИТИНИ!

Служба у справах дітей Фонтанської сільської ради запрошує до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитись сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитись без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Консультацію  та відповіді на всі запитання готові надати спеціалісти служби у справах дітей Фонтанської сільської ради за адресою: с. Крижанівка, вул. Ветеранів,5, кабінет № 7.