В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ XVI УКРАЇНСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ ФОРУМ

День Діалогу на XVI Українському муніципальному форумі, що відбувся в Одесі, – це майданчик для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування.

Про це голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив, відкриваючи День діалогу «Сталий місцевий соціально-економічний розвиток».

“Сьогодні в нас тут – майданчик для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування. Щодо вдосконалення законодавчої бази для розв’язання конкретних проблем територіальних громад. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала найбільш проблемні питання громад. Пропозиції щодо їх вирішення ми передали відповідним органам державної влади”, – підкреслив Кличко.
Він зауважив, що парламент ухвалив низку важливих законів для розвитку місцевого самоврядування. Але громадам, уряду та парламенту – всім разом – є ще над чим попрацювати. Адже багато законодавчих ініціатив іще потребують розгляду та схвалення.

До діалогу з представниками місцевого самоврядування також долучився голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, який перебуває з робочим візитом в Одеській області.

«Завдяки діалогу ми зможемо ефективно втілювати реформи. Так, він не буде простим. Більше того, іноді він буває запеклим. Проте саме відкритий та щирий діалог – шлях до вирішення багатьох питань у нашій державі. Сьогодні в Одесі учасники Українського муніципального форуму говорять про важливість налагоджувати діалог у владі. Вдячний, що мав можливість виступити на майданчику, який зібрав близько 500 представників місцевого самоврядування. У Верховній Раді ми дійшли розуміння, наскільки важливо говорити та чути одне одного, а також відкладати політику для ухвалення рішень в інтересах України. Я сподіваюся, що у відносинах центральної та місцевої влади буде аналогічний підхід. Адже для громадян – ми усі є владою, незалежно від того, на якому рівні працюємо чи від якої політичної сили обрані» – сказав Дмитро Разумков.

Участь в Дні діалогу голів громад з представниками уряду та парламентарями, який відбувся в рамках XVІ Українського муніципального форуму, взяли І-й заступник голови Одеської облдержадміністрації Борис Волошенков і заступник голови Одеської ОДА Світлана Фабрикант.

XVІ Український муніципальний форум – традиційний щорічний захід Асоціації міст України, який є платформою для відкритого діалогу між місцевим самоврядуванням та центральною владою щодо розв’язання важливих питань життєдіяльності громад.

Цього року у форумі беруть участь понад 500 голів українських громад, а також іноземні гості – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт і депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель.
За матеріалами Одеської обласної державної адміністрації