Європейські цінності в Фонтанській ОТГ: озеленення територій

Сьогодні важливість озеленення територій зросла в рази. Про користь зелених насаджень написана маса наукових і медичних статей. Всі ми знаємо, що вони очищують повітря від пилу і газів, балансують температурний режим і захищають від шуму. Крім того, на них покладено ще кілька важливих функцій – рекреаційна, планувальна і декоративно-художня. Крім цього, зелена територія, яка є прекрасним пейзажним ландшафтом, сприяє підвищенню результативності та ефективності праці та й просто створює гармонію.

Створення екологічного середовища в населених пунктах, а зокрема озеленення території – одна з основних європейських цінностей, які поділяє і впроваджує Фонтанська ОТГ.

Цієї весни за ініціативою очільниці громади Наталії Крупиці на нашій території пройшов Екобатл з озеленення, в рамках якого відбувся еко-марафон «Дерево випускника». У марафоні взяли участь малюки – випускники дитячих садків і старшокласники, що випускаються в цьому році зі школи. Кожен учасник озеленював територію біля свого навчального закладу. Всього було висаджено близько 300 дерев.

Очікуваний екологічний ефект акції, що відповідає європейським цінностям:

– збільшення площ зелених насаджень

– поліпшення якості ґрунтів, збереження їх природних властивостей

– підвищення чистоти стічних вод

– зниження кількості пилу

– поліпшення якості повітря

– зниження парникового ефекту

«До нашої акції «Дерево випускника» приєдналася і ГО «Активна Громада Одеси», вони передали нам дерева для алеї сакур. Впевнена, ми зробимо доброю традицією подібні екопроекти, які будуть об’єднувати нас, залишать пам’ять про добрі справи наших дітей і покращать нашу громаду. Хочу висловити слова подяки співробітникам Управління освіти, фахівцям шкіл і дошкільних установ, батькам і дітям, а також співробітникам Фонтанської сільської ради за участь і підтримку проекту», – написала на своїй сторінці у Facebook очільниця Фонтанської громади Наталія Крупиця.

Також в рамках Екобатлу було озеленено узбережжя та інші території громади. Естафету підхопили працівники установ і організацій та активні мешканці громади.