З Днем Хрещення Київської Русі та з Днем української державності!

28 липня в Україні традиційно відзначається День хрещення Київської Русі та князя Київського Володимира. Відтепер щороку ми відзначатимемо і День української державності, свято, впровадження якого рік тому ініціював Президент Володимир Зеленський.
Поєднання цих свят дуже символічно для України. Адже у 988 році Великий князь Київський Володимир прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором.
Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору, християнство сприяло піднесенню культури, освіти, писемності.
Тож Україна має понад тисячолітню історію державотворення та захисту національних інтересів України: Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна…
І зараз сучасна незалежна Україна продовжує державотворчі традиції і захищає свій тисячолітній цивілізаційний вибір.
Народ України зустрічає цей день у розпал війни, яку розв’язала російська федерація. Уся країна повстала проти орди і захищає не тільки землю, але й своє право на існування, свою ідентичність та державність. Разом з тим ми захищаємо й свою історію, яку також нахабно привласнює агресивний сусід.
День Української Державності нероздільно пов’язаний із військовими тисячолітніми традиціями. Сучасні Збройні Сили України стримують агресора, захищають суверенітет і незалежність Української держави. І весь народ України демонструє національну єдність і доводить світові, що українці – народ-військо, народ – переможець.
Великий історичний шлях України від Давньої Русі до сучасності визначений прагненням до свободи та самостійності, що є визначальною цінністю українців.
І ми продовжимо цей шлях!
Вітаю вас з Днем Хрещення Київської Русі та з Днем української державності!
Бажаю мирного неба, міцної держави і непохитної волі до перемоги!
Слава Україні!
Начальник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук