76 РОКІВ ПЕРЕМОГИ: ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО

Цьогоріч ми відзначаємо 76 років із Дня перемоги над нацизмом. Дев’яте травня – день пам’яті й скорботи, день радості й суму, бо перемога у Другій світовій війні дісталася людству надто дорогою ціною – мільйонами втрачених життів та зламаних доль.

Із кожним роком усе більше йдуть у небуття ті, хто має безпосереднє відношення до тих драматичних подій. У Фонтанскій ОТГ лишилося всього 5 ветеранів, які брали участь у бойових діях тієї страшної війни.

У нашій громаді серед небагатьох живих героїв, кому поки ще можна низько вклонитися, – Дідім Вадимович Верніков (Фонтанка), Іван Якович Волков (Фонтанка), Ольга Дем’янівна Мотигіна (Крижанівка), Олексій Васильович Плотников (Крижанівка), Микола Назарович Єгупов (Крижанівка).
Усі вони пішли на війну зовсім юними, багатьом із них не було й 18 років.

Повернувшись живими, вони допомагали відновлювати країну з післявоєнної руїни.

Олексій Васильович Плотников із 1943 року воював у військах II Українського фронту у складі 71-ї піхотної бригади. У 1944 році брав участь у форсуванні Дніпра і був важко поранений. До сьогодні Олексій Васильович вважає, що дивом залишився живий, оскільки з усієї бригади, чисельністю понад 3 тисячі осіб, у тому жорстокому бою вижили не більше 20 осіб. За бойові заслуги Плотников отримав орден Вітчизняної війни II ступеня та безліч медалей, серед яких є особливо цінна для ветерана – медаль «За оборону Києва».

«Молодь повинна пам’ятати й усвідомлювати, якою ціною далася нам ця Перемога. Потрібно любити Батьківщину так несамовито, як любили її ми. Якщо є така сильна любов до своєї країни – тоді нічого не страшно, кого хочеш – можна перемогти», – наставляє молоде покоління полковник Плотников.

Дідім Вадимович Бердников, ветеран із Фонтанки, розповів, що для нього означає свято 9 травня.

«День Перемоги – це свято, яке об’єднує покоління. У кожній родині – доля і історія дідів і прадідів, які відстояли свободу. Ми заплатили високу ціну за цю Перемогу, і нікому не дозволимо ні сьогодні, ні в майбутньому забувати про мільйони загиблих. Війна була трагедією, але саме вона дозволила виявити все найкраще, що було, є і буде в нашого народу – стійкість, мужність, згуртованість. Саме ці якості допомогли перемогти ворога. Ми зуміли вистояти і здобути Перемогу в кровопролитній війні, якій за масштабами не було рівних у світовій історії».

Іван Якович Волков 10.06.1927 року народження. З 1944 був призваний до Первомайська. Проходив навчання в запасному 301 полку Другої української армії, 1 батальйоні, 1 роті під командуванням Маршала Жукова. У складі вищезазначеного полку був переведений під Біляївку, звідки прямував до Кишинева. Брав участь у визволенні Кишинева, за що отримав медаль. До 1945 року залишався в Кишиневі й там зустрів Перемогу, отримав медаль за Перемогу.

Єгупов Микола Назарович 29.08.1923 року народження, II Український фронт, Нагороди: Орден Вітчизняної війни, медалі «За відвагу», «За бойові заслуги».

Мотигіна Ольга Дем’янівна 15.08.1924 року народження, IV, I и II Український фронт. С 1942 по 1945 була радисткою. Нагорождена орденом «червоної зірки» та Орденом Вітчизняної війни II ступеню і медалями «За бойові заслуги» та «За оборону Кавказа».

 

Фонтанська сільська рада щиро вітає всіх з Днем перемоги на нацизмом у Другій світовій війні! Із трепетом святкуємо, пам’ятаємо й шануємо всіх, хто боровся за мир на передовій та безупинно трудився в тилу. Дякуємо за вашу мужність і стійкість та низький вам уклін за ваш великий подвиг. І на 76-у річницю свята Великої Перемоги пам’ятаймо: ніколи знову!

8 травня в День пам’яті та примирення Фонтанська сільська рада запрошує на мітинги та покладання квітів до пам’ятників із дотриманням усіх вимог карантину:
9:00 с. Крижанівка, Меморіал воїнам-визволителям.
9:30 с. Фонтанка I.
10:00 с. Фонтанка III.
10:30 с. Нова Дофінівка, пам’ятник Загиблим воїнам.
11:00 Святковий концерт в с. Нова Дофінівка, площа біля Новодофінівського сільського клубу.
11:15 с. Олександрівка, площа Центральна.
13:00 Святковий концерт в с. Фонтанка, парк біля Будинку культури.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!