Час видаляти амброзію

      Комунальне підприємство «Надія» Крижанівської сільської ради активно проводить роботу із знаходження та ліквідації карантинних трав, серед яких найпоширенішою в нашому регіоні є амброзія.
Слід зазначити, що амброзія — це бур’ян, період активного цвітіння якого випадає на липень-вересень.
Амброзія під час цвітіння виділяє в навколишнє середовище значну кількість пилку, який розноситься з потоком вітру і може викликати алергічну реакцію — сльозотеча, почервоніння і свербіж в очах, виділення з носа, кашель, свербіж.
Специфічне медикаментозне лікування алергії на пилок амброзії може призначити тільки лікар-алерголог. Однак існують загальні рекомендації, які дозволять знизити ризик виникнення алергічних реакцій:
— слід максимально уникати контакту з алергеном — встановити на вікна і кватирки спеціальну сітку або марлю, дитячу коляску захистити сіткою, а в машині закривати вікна і використовувати кондиціонер;
— необхідно ретельно дотримуватися заходів гігієни, частіше провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання;
— оптимальний час для прогулянки — після дощу, коли концентрація пилку в повітрі мінімальна;
— після повернення додому з вулиці потрібно обов’язково переодягнутися, вмитися, промити порожнину носа;
— потрібно частіше вмиватися, щодня перед сном приймати душ і мити волосся, щоб не допустити потрапляння на постільну білизну навіть мінімальної кількості пилку;
— за наявності в будинку домашньої тварини, яка гуляє на вулиці, необхідно її регулярно купати, щоб змити з вовни пилок.
Звертаємо увагу всіх жителів сіл Крижанівка та Ліски, амброзія у серпні-вересні входить в фазу цвітіння і закладки насіння та викликає алергічні реакції у людей, необхідно оперативне видалення цього карантинного бур’яну з прибудинкових територій.
Відповідно до правил благоустрою території Крижанівської сільської ради, прилеглі прибудинкові території домовласники і власники земельних ділянок повинні утримувати в належному санітарному стані.
       Закликаємо жителів повідомляти про місця знаходження вогнищ амброзії по                тел. 094 9513834.