До уваги мешканців та гостей Крижанівки і Лісків! Дотримуємось правил поводження у прикордонному районі

За інформацією відділу прикордонної служби “Південний” Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, на території Крижанівської сільської ради вчинено низку правопорушень з питань прикордонного режиму з відповідним притягненням порушників до адміністративної відповідальності.

В зв’язку із цим, нагадуємо вам, що Крижанівка належить до Лиманського району, який є контрольованим прикордонним районом Державної прикордонної служби України.

Відповідно до статті 23 Закону України “Про державний кордон України” у прикордонному контрольованому районі встановлюється прикордонний режим, який регламентує відповідно до законодавства України правила в’їзду, перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб.

Зокрема:

– Громадяни України в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.
– Іноземці та особи без громадянства в’їжджають у контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в його межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України.
– Водіям транспортних засобів забороняється підвозити у контрольований прикордонний район і вивозити з них осіб, які не мають відповідних документів.
– Протягом 24 годин з часу прибуття у контрольований прикордонний район власники повинні поставити маломірні судна, інші плавзасоби, повітряні судна, які здійснюють посадку на воду, на облік в адміністрації найближчого об’єкта базування.
– Власники суден, інших плавзасобів та посадові особи, які забезпечують їх зберігання, у разі зникнення, викрадення або втрати іншим шляхом цих суден і плавзасобів зобов’язані негайно проінформувати про це підрозділи ДПСУ та вжити заходів до їх розшуку.
– Посадка і висадка пасажирів, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів поза об’єктами базування, а також на об’єктах базування, які не допущені до експлуатації забороняється.

Нагадуємо, що незнання закону не звільняє від відповідальності, і пропонуємо детальніше ознайомитися з нормативною базою, що регламентує відповідний порядок:

Положення «Про прикордонний режим» затверджене Постановою КМУ № 1147 від 27.07.1998р.

Додаткові тимчасові режимні обмеження у контрольованому прикордонному районі. Наказ МВС № 1075 від 07.09.2015р.