ШКОЛИ, В УМОВАХ ВІЙНИ, МАЮТЬ БУТИ ТЕРИТОРІЄЮ БЕЗПЕКИ – ЮРІЙ КРУК

Сучасні укриття буде збудовано в одній зі шкіл Южненської міської громади. 14 мільйонів гривень виділено на це з міського бюджету. Ще півтора мільйона – підуть на закупівлю меблів. Наявність власних сучасних укриттів, що відповідають усім нормам та безпековим вимогам, дозволить працювати Ліцею №1 у дві зміни в очному форматі. Адже місткість укриття дозволятиме, у разі повітряної тривоги, розмістити всіх учнів та педагогів.
Сьогодні, в рамках робочого візиту до Южненської міської громади, Начальник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук ознайомився з ходом будівельних та ремонтних робіт, які в першому приміщенні вже вийшли на завершальну стадію.
«Постійні повітряні атаки ворога змусили по-новому подивитись на проблему укриттів та захисних споруд, особливо в закладах освіти, які мають бути територією безпеки. І як бачимо, правильно прийняте рішення місцевою владою в Южному та повноцінне фінансування будівельно-ремонтних робіт з місцевого бюджету, дозволило перетворити захаращені підвальні приміщення на повноцінне сучасне, світле, охайне та функціональне укриття. В підвалі ліцею №1 не тільки проведені поглиблювальні роботи майже на метр в глибину, а й укріплено фундамент. В першому укритті виконані роботи зі встановлення якісних вентеляційних систем та приладів з очищення повітря, наявний дизель-генератор, каналізація, водопостачання, освітлення, будуть встановлені меблі, також є спеціальний підйомник – дотримано вимоги безбар’єрності. То ж укриття, яке будують в Южненській міській громаді може слугувати прикладом для інших освітян Одеського району і на нього мають рівнятися й інші громади», — наголосив Начальник Одеської РВА Юрій Крук.
Окрім цього, в Южненській міській раді зазначають, що під ліцеєм є ще підвальні приміщення із додатковою площею у 1000 кв м, які також заплановано відремонтувати та облаштувати під укриття.
“До кінця року ми відпрацюємо і цей проект, для того щоб укриттям могли користуватись не лише учні та вчителі з ліцею №1, а ще й ліцею №4, який знаходиться поруч” – додає заступник Южненського міського голови, начальник управління освіти Олена Баранецька.