СОРТУВАННЯ СМІТТЯ В ШКОЛАХ ФОНТАНСЬКОЇ ОТГ — ЩЕ ОДИН КРОК ДО ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ

У рейтингу країн з найбільшим обсягом сміття на душу населення Україна в першій десятці. Щодня середньостатистичний українець виробляє близько 1 кг сміття, а промислові відходи в перерахунку на людину складають близько 30 кг. Абсолютна більшість цих відходів потрапляє на звалища — організовані або стихійні, і тільки близько 3% відходів в Україні йдуть на переробку. Причина — відсутність системи роздільного збору відходів в абсолютній більшості міст України.

Сьогодні ми не можемо впровадити роздільний збір сміття по всій Фонтанській громаді через недостатність інфраструктури з вторинної переробки, неготовність більшості населення до сортування сміття та низку інших причин.

Але ми можемо потроху змінювати психологію людей. Починаючи з дитячого віку, з формування у них звички до сортування сміття.

За ініціативою і силами КП “Надія” встановлено контейнери для роздільного збору сміття біля кожної школи громади.

«Знаю, що наші старшокласники вже давно мали такий запит. Вони в нас дуже ініціативні та прогресивні. І покажуть гарний приклад молодшим школярам. Виховуємо відповідальне покоління», – написала на своїй сторінці у Facebook Наталія Крупиця, голова Фонтанської ОТГ.

У школах громади проходять навчальні лекції про поводження з відходами, презентації для малюків супроводжуються наочним матеріалом, старші класи знайомлять зі складними технологіями переробки сміття.

Величезний плюс програми — школярі формують корисну звичку і привчають себе і батьків розділяти відходи.

У всіх розвинених країнах давно діють суворі правила щодо сортування сміття для його подальшої переробки. Поки ми продовжуємо зсипати сміття в один бак — він нікуди не зникає, а отруює повітря, яким ми дихаємо, воду, яку ми п’ємо і землю, на котрій ростуть наші продукти.

Головна помилка — думати, що все це не має значення і ніяк не впливає на нас.