Третя хвиля пандемії СOVID-19: карантинні заходи та контроль за їх дотриманням буде посилено

В Україні, як і у всьому світі, почалась третя хвиля епідемії COVID-19, яка може призвести до чергового локдауну. Кількість інфікованих і госпіталізованих невпинно зростає.

В “червоній зоні” епідеміологічної небезпеки опинилися Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області. Одещина поки залишається в “жовтій”.

У зв’язку з загрозою поширення коронавірусу закликаємо мешканців громади проявити соціальну відповідальність.

Не легковажте з ковідом, дотримуйтесь карантинних вимог, уникайте місць скупчення людей.

Зупинити вірус можна дисципліною та відповідальністю.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю та залишайтеся вдома.

Якщо є така можливість, не виходьте з дому без нагальної потреби. Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

В Україні фіксуються прецеденти повторного зараження коронавірусом. Але досліджень, які б підтвердили, що ці віруси генетично відрізняються між собою, не проводилось.

Доки немає науково обґрунтованих доказів щодо тривалості імунітету й рівня його напруженості, найкращий спосіб запобігти інфікуванню — це уникати впливу вірусу. Для цього слід дотримуватися простих рекомендацій:

• ретельно і часто мийте руки щонайменше 40 секунд, за відсутності такої можливості — користуйтеся антисептиками із вмістом спирту від 60%;
  • не торкайтеся обличчя, особливо очей, рота, носа;
  • дотримуйтеся фізичної дистанції — 1 метр від інших;
  • одягайте маску в громадських будинках і спорудах та громадському транспорті, маска має закривати ніс і рот;
  • кашляйте і чхайте у згин ліктя чи одноразову серветку;
  • стежте за своїм здоров’ям, і якщо з’являються симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря.