В Крижанівці відкрили довгоочікуваний дитячий садок: “КАРАМЕЛЬКА” готова приймати малюків

Новий дитсадок у Крижанівці – частина масштабного державного проекту «Велике будівництво», в рамках якого по всій країні планують побудувати десятки соціальних об’єктів. До фінансування будівельних робіт долучились бюджети всіх рівнів – від сільського до державного.

Урочисте відкриття відбулось сьогодні, 1 червня 2021 року. Ультрасучасний садок відкрив свої двері для маленьких вихованців.

Під час відкриття очільниця Фонтанської ОТГ Наталія Крупиця подякувала усім, хто наближав цей день і допомагав на усіх рівнях.

“Кажуть, що дитячий садок – це особлива країна, країна дитинства, де панує радість, веселощі, сміх. Величезне спасибі Управління освіти Фонтанської ОТГ за прекрасно підібраний колектив садочка. Так важливо щоб вихователі, люди, з якими наші малюки будуть проводити перші роки життя, були професіоналами і фанатами своєї справи, а колектив Карамельки зібрався саме такий! Вітаю всіх з відкриттям і сподіваюсь дітям, які будуть ходити до “Карамельки” новий ультрасучасний садочок прийдеться до душі”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Відкриття садочка відбулось за участі керівництва району та області.

Довідково:

Фасад дитячого садка оформлено різнокольоровими металевими касетами, установлені вони за спеціальною системою, яка дозволить зберігати тепло в приміщенні.

Розробники проекту потурбувалися й про запобігання можливому перегріву будівлі. Для цього встановили автоматичні електронні регулятори з погодною корекцією, які забезпечуватимуть ефективне використання теплової енергії залежно від погодних умов. Усі прилади опалення мають терморегулятори, які дозволять підтримувати необхідну температуру в приміщеннях. Але, крім того, для забезпечення роботи садка будуть використовувати альтернативні джерела енергії. На покрівлі встановили сонячні колектори, які мають скоротити витрати на утримання садка.

За допомогою сонячних колекторів енергія сонця перетворюється в тепло й нагріває воду. Вода потрапляє в резервуар у підвалі і звідти перекачується насосами по всій будівлі. Частину нагрітої в такий спосіб води використовуватимуть для теплих підлог, очищену – для умивальників. Колектори розміщені на даху технічного поверху.

Прилегла територія теж приведена до ладу: уклададена плитка навколо зон для ігрових майданчиків. Для зелених насаджень передбачений автоматичний полив, який буде вестися зі спеціальних баків з водою, встановлених у підвалі.

Всередині садок теж різнокольоровий. У групах, спальнях та коридорах розмальовані стіни. Інтер’єр кожної групи має свій стиль. Просторі ігрові кімнати прикрашені яскравими малюнками, а спальні розмальовані в ніжних пастельних тонах.

У садочку передбачені інклюзивні дитячі групи. Для них створили необхідні умови.