Важлива інформація для громадян, які отримують пільги

Шановні мешканці громад Одеського району!

Управління соціального захисту населення Одеської районної військової адміністрації Одеської області інформує про те, що, з метою забезпечення адресності соціальної допомоги та створення зручних процедур для людей під час воєнного стану, за ініціативи Мінсоцполітики Уряд 27 грудня прийняв постанову “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214”.
Річ у тім, що в листопаді цього року Кабінет Міністрів постановив: на період дії воєнного стану надання державних соціальних допомог і пільг, які було призначено раніше, автоматично продовжується, але тільки тим особам, які проживають на території проведення бойових дій або тимчасово окупованих.
Тобто, це означало, що всім іншим громадянам потрібно було б подавати заяви для поновлення або продовження виплат.
Вказана ситуація могла призвести до соціальної напруги та надмірного навантаження на органи соцзахисту й органи надання адміністративних послуг, зокрема через нестабільність електропостачання та часті повітряні тривоги.
З метою вирішення цієї проблеми було проведено низку нарад під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук. За їх результатами до Уряду було подано проект постанови про автоматичне продовження виплат, який і ухвалив Кабінет Міністрів.

“Ухвалена постанова забезпечить зручність для тих громадян, які об’єктивно мають право на автоматичне продовження виплат. Вона також дозволить забезпечити надання допомоги тим, хто її дійсно потребує”,- зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Таким чином, з 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:
– на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
– на дітей, хворих на тяжкі захворювання,
– дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,
– особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
– особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;
– особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Також з 1 січня 2023 року буде продовжене автоматичне нарахування
допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Але, для отримання таких виплат, як:

– державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
– допомога на дітей одиноким матерям;
– тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка
досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну
виплату
їх отримувачі мають з 1 січня 2023 року оновити документи, необхідні для продовження отримання допомоги, а саме:
звернутися до Центрів надання адміністративних послуг або органів місцевого самоврядування (відділів соціального захисту населення у Ваших громадах) із заявою про продовження строку виплати державних допомог та відповідними документами.

Також, якщо Вам надавалися пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, Вам, для отримання пільг з 1 січня 2023 року, необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України для оновлення документів, необхідних для продовження надання пільг.