Відбулась позачергова сесія Крижанівської сільської ради

Сьогодні відбулось позачергове засідання сесії Крижанівської сільської ради, в ході якого депутати затвердили Програму розроблення стратегічного плану розвитку Фонтанської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік. Зазначимо, що 27.05.2020, після затвердження Кабінетом Міністрів України перспективного плану розвитку громад Одещини, голова Крижанівської сільської ради Наталія Крупиця закликала сільські ради-партнери по формату 4-х Фонтанської ОТГ долучитись до розробки перспективного плану розвитку майбутньої ОТГ. Також до участі у розробці стратегії вона запросила усіх небайдужих мешканців.

На своїй сторінці у Facebook Наталія Григорівна зазначила, що стратегія не є передвиборчою програмою і попросила не плутати ці поняття.

«Ми залучаємо до участі в розробці чинну владу, депутатський корпус всіх громад, що входять до ОТГ. Статистика, аналітика, пропозиції, ініціативи, обговорення матеріалів будуть проходити на спеціально створеній сторінці у Facebook. Ніхто не знає кому жителі Фонтанської ОТГ довірять владу, ніхто не знає, хто потрапить в депутатський корпус, хто стане головою. Але сьогодні є шанс у керівництва наших громад бути причетним до розробки стратегічного плану розвитку ОТГ. Жителі мають знати про шляхи розвитку та створення сильної громади», – зазначила очільниця Крижанівської громади.

Вона також повідомила, що над цим питанням Крижанівська сільська рада працює вже протягом трьох місяців. За цей період було вивчено досвід створення перспективних планів багатьма громадами, проведено консультації з провідними експертами Асоціації міст України, з фахівцями з питань стратегічного та економічного розвитку територій із досвідом розробки перспективних планів як міст, так і ОТГ, в тому числі і з закордонним досвідом.

Зазначимо, що основним завданням програми є створення спільного бачення економічного майбутнього розвитку громади для покращення якості життя мешканців шляхом комплексної зміни системи управління, підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки, інвестиційної привабливості, якості життя в громаді через ефективне використання ресурсів та реалізацію узгоджених інтересів громади.

Серед інших питань порядку денного сесії, депутати затвердили зміни до місцевого бюджету та кошторисів витрат відповідних програм. Зокрема в соціальній сфері, невикористані через карантинні обмеження кошти, передбачені на Програму підтримки дітей та молоді, перенаправили на Програму «Милосердя в дії» для надання матеріальної допомоги незахищеним верствам населення.

Також в рамках реалізації реформи децентралізації, були внесені відповідні зміни до Положення про архітектурно-містобудівну раду при відділі містобудування та архітектури виконавчого комітету сільської ради.