Звернення голови Крижанівської сільської ради

Шановні жителі сіл Крижанівка і Ліски!

З огляду на численні спекуляції на тему об’єднання в ОТГ, вважаю за необхідне донести до Вас інформацію, яка допоможе об’єктивно розібратися в тому, що відбувається.

Всі ви знаєте, що чотири роки тому Фонтанка запропонувала Крижанівці і Новій Дофінівці створити ОТГ. Тоді Крижанівка погодилася, а Нова Дофінівка відмовилася від об’єднання.

Після цього Фонтанка запропонувала об’єднатися з Олександрівкою. І Крижанівська сільська рада знову підтримала ініціативу. Заради майбутнього ми забули про амбіції і погодилися з тим, що Фонтанка буде центром громади. Ми погодилися з Фонтанкою і в тому, що не будемо форсувати процес і йшли до об’єднання виважено і поетапно.

Ми розуміли, що після об’єднання у ОТГ буде багато завдань не тільки в Крижанівці, але і в інших селах, тому за ці роки намагалися якомога більше проектів почати і завершити для Крижанівки (берегоукріплення, каналізацію, дитячий сад і багато іншого).

Ми чесно виконували зобов’язання і йшли до об’єднання, створюючи інфраструктуру для майбутньої ОТГ – кращий в області ЦНАП, базу під комунальне підприємство (купили сміттєвоз, трактор, збиральну техніку, виділили земельну ділянку для створення будівництва бази КП) і багато іншого.

Хто міг уявити, що в останній момент весь процес об’єднання буде віроломно, без пояснених причин зруйнований окремими ініціаторами об’єднання?

Формальним приводом для цього стало рішення Новодофіновскої сільради про бажання об’єднатися в Фонтанську ОТГ. Ми зі свого боку сказали – добре, ми ЗА Нову Дофінівку, але і Олександрівку, з якої був пройдений довгий шлях викидати з процесу непорядно!

Ми запропонували об’єднуватися вчотирьох – адже якщо всі хочуть бути разом, то це був би найбільш логічний і правильний з точки зору моралі і закону крок!

Однак подальші події вже не вкладалися в будь-яку логіку.

Наші вчорашні партнери спочатку ініціювали процес об’єднання без Олександрівки, а врешті-решт – і без Крижанівки! Більш того, Новодофіновскі депутати, які (нагадаю) захотіли приєднатися до Фонтанської ОТГ в останній момент, раптом приймають рішення про те, що вони ПРОТИ об’єднання в форматі 4-х!

А 26 листопада відбуваються події, після яких стає ясно, що вся ця комбінація була заздалегідь спланована.

Фонтанська сільська рада приймає рішення про те, що буде об’єднуватися тільки з Дофінівкою, і в цей же день на сесії в облраді з подачі депутата Віталія Саутенкова приймається рішення про зміну перспективного плану з внесенням в нього Фонтанської ОТГ в складі Фонтанки і Нової Дофінівки.

В той день я дуже хотіла подивитися в очі Віталію Саутенкову і запитати: Як Ви могли зрадити Крижанівку і Олександрівку?! Ви говорите, що «категорично проти будь-яких об’єднань без згоди жителів, особливо якщо справа стосується Вашого округу», так може Ви просто забули, що Ваш округ – це не тільки Фонтанка, але і Крижанівка, і Олександрівка ?! Якби Ви дійсно думали про людей, Ви б не забували про 1566 жителів Фонтанки, про 1 745 жителів Олександрівки та про 1672 жителів Крижанівки, які поставили свої підписи за загальне об’єднання! Якби Ви дійсно думали про людей, Ви б зробили все для того, щоб прибрати суперечності і об’єднати всі чотири громади. Ось тоді б Ви показали себе зрілим політиком, думаючим про людей, а не хлопчиськом, який образився на те, що його не обрали до Ради. І не треба, Віталій Миколайович, тепер намагатимуться перекласти з себе відповідальність за виниклу загрозу приєднання Крижанівки до міста! Саме ВАШ проект рішення, прийнятий облрадою, створив умови для приєднання Крижанівки до Одеси!

Шановні жителі!

Влада Одеси одного разу вже пробували приєднати до себе Крижанівку. Наша сільська рада тоді вжила всіх заходів для того, щоб цього не сталося. З тих пір в нашій позиції нічого не змінилося: ми – сильне село, яке повинно стати частиною об’єднаної громади з сильними партнерами. Ми не одні! Не всі навколо зрадники, і ми будемо відстоювати нашу позицію на всіх рівнях, аж до Кабінету Міністрів.

Голова Крижанівськогї сільської ради
Крупиця Н.Г.