Основна проблема для всіх сіл ОТГ- спільна: кількість дітей зростає і громаді необхідні нові школи

Про це на своїй сторінці у Facebook написала сільський голова Наталія Крупиця, резюмувавши відвідини шкіл в Олександрівці, Світлому, Фонтанці, Новій Дофінівці та Крижанівці в рамках розробки Стратегії розвитку Фонтанської ОТГ.

Стосовно ситуації по Крижанівці, вона повідомила, що для розширення площі школи вже розпочата тендерна процедура по визначенню генпроектувальника реконструкції.

Крім того сільська рада фінансує роботи в школі через субвенції районному бюджету, оскільки заклад перебуває на балансі відділу освіти Лиманської РДА.

Таким чином за рахунок сільського бюджету виконано ремонт покрівлі, асфальтування двора, підключення до каналізації. Раніше були замінені старі вікна та двері, зроблено ремонт вчительської та капітальний ремонт туалетів і класу в початковій школі.

За рахунок коштів сільського бюджету на пришкільній території збудоване поле для міні-футболу, бігова доріжка, встановлені спортивні тренажери.

На завершальній стадії будівництво сучасного баскетбольного майданчика і роздягальні з душовими та туалетами.

Нещодавно працівники КП “Надія” відремонтували стелю в 3-му класі та замінили лампи в холі.

Крижанівська школа стала першою в районі, яка отримала від сільської ради комплект обладнання для організації дистанційного навчання та проведення відеоконференцій. Також за рахунок місцевого бюджету проведено капітальний ремонт та оснащено кабінет інформатики.

“Я хочу подякувати нашим вчителям, техперсоналу та батькам, які не зважаючи на стару будівлю, створюють у школі неповторну атмосферу, наповнюючи її турботою та теплом”, – написала очільниця Крижанівської громади.

Вона також підкреслила, що цілком зрозуміло, що всі діти Фонтанської ОТГ потребують великої просторої сучасної школи і без допомоги держави реалізувати такий проект громада не зможе. І чим швидше почати працювати над спільними проектами, тим більше шансів на співфінансування та їх швидку реалізацію.

Стосовно будівництва нової школи в Крижанівці, політика сільради позаминулого скликання по непродуманій роздачі земель під забудову призвела до того, що в Крижанівці не лишилося місця для будівництва школи.

Вихід з цієї ситуації Крижанівська сільська рада шукає вже протягом кількох років. Ведуться переговори з арендатором щодо передачі ним у комунальну власність ділянки, на якій по генплану могла би бути збудована велика школа та стадіон. Робота у цьому напрямку триває.